четвер, 27 березня 2025 р.

Авторське право в цифровому світі

 Опановували знання про сучасні виклики цифрової епохи у Городоцька центральна бібліотека під час тренінгу «Авторське право в цифровому світі». Учасники дізналися, як поширювати контент, не порушуючи авторських прав, які існують інструменти захисту цифрових прав і свобод, а також як діяти на вебресурсах без шкоди для себе та інших. Окрему увагу приділили темам захисту персональних даних, онлайн-приватності та безпечного спілкування в мережі.




вівторок, 25 березня 2025 р.

Визволення Городка: пам’ять закарбована в історії

 25 березня 1944 року місто Городок було звільнено від нацистських загарбників. Ця дата стала символом відваги, самопожертви та незламності духу нашого народу. Упродовж березня 1944 року визволення охопило весь Городоцький район, знаменуючи початок нового етапу в його історії.

З нагоди річниці цих подій Городоцька центральна бібліотека підготувала тематичну виставку «Визволення Городка: пам’ять закарбована в історії». Експозиція містить унікальні документальні та історичні матеріали, які допоможуть глибше усвідомити події тих буремних років, віддати шану героям-визволителям та зберегти пам’ять для майбутніх поколінь.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку, доторкнутися до історії рідного краю та вшанувати подвиг тих, хто боровся за свободу нашої землі.

понеділок, 24 березня 2025 р.

Щира подяка за книги

     Голодомор 1932–1933 років – одна з найтрагічніших сторінок української історії, і збереження пам’яті про цю страшну подію має велике значення. Відтепер у фонді Городоцька центральна бібліотека з’явилися сучасні дослідження, присвячені темі геноциду українського народу.
Це стало можливим завдяки Сергію Щуру, заступнику начальника відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради. Під час спілкування з докторкою історичних наук Світланою Марковою, яка понад 30 років вивчає Голодомор, він дізнався про її активну співпрацю з Національною асоціацією дослідників Голодомору-геноциду українців.
Світлана Маркова неодноразово дарувала книги різним установам, тож Сергій Щур звернувся до неї з проханням зробити подібний внесок і для городоччан. Завдяки її сприянню Національна асоціація передала цінні видання, частину з яких розмістили в місцевому музеї, а решта поповнили фонд нашої бібліотеки.
Ця значуща літературна добірка допоможе нашим читачам глибше усвідомити масштаби трагедії, її причини та наслідки.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї благородної справи!


пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Поезія – мелодія душі

 У рамках Національного тижня читання поезії, який вдруге організовує Український інститут книги, Городоцька центральна бібліотека провела поетичну вітальню «Поезія – мелодія душі». Цьогорічна тема – «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана:«З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».

Наш край багатий на талановитих поетів, які зберігають історію у віршованих рядках, передаючи свої почуття й переживання через поетичне слово. Учасниками заходу стали місцеві автори: Оксана Загородня, Ганна Травнева, Олена Пипа, Афанасій Гнап, Микола Думний. До них приєдналися юні поети: учні Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія – Анастасія Гоцак, Матвій Ярчак, Наталя Боднарчук; учениця Опорний Заклад Городоцький Ліцей №2 – Анастасія Зацерківна; учень Опорний заклад Городоцький ліцей 4 – Костя Горчиця.
Захід розпочався хвилиною мовчання на знак ушанування пам’яті загиблих воїнів. Кожен поет розповів про свій творчий шлях, зазначивши, що пише ще з дитячих років і на різні теми. Однак у нинішній час головною темою у багатьох стала війна, і це знайшло відображення у їхніх творах. Сумні, патріотичні та сповнені мужності рядки лунали з уст кожного учасника.
Атмосферу заходу доповнила тематична книжкова виставка. Спілкування було щирим і натхненним, а на завершення побажали молодим поетам, щоб після перемоги вони писали про світле й радісне, а не про війну.
Щиро дякуємо всім учасникам за їхню творчість, за зворушливі миті єднання у слові. Бажаємо нам усім перемоги та миру!

четвер, 20 березня 2025 р.

Мандруємо з Ліною Костенко

 З нагоди 95-річчя від дня народження видатної української поетеси Ліни Костенко в Городоцька центральна бібліотека відбувся літературний квест "Мандруємо з Ліною Костенко". У заході взяли участь учні Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія, а в ролі журі виступили вчителі Людмила Миколаївна Гага та Валентина Леонідівна Перець.



вівторок, 18 березня 2025 р.

Соціальні мережі для просування бібліотек

 У Городоцька центральна бібліотека відбувся тренінг «Соціальні мережі для просування бібліотек», метою якого було ознайомлення бібліотечних працівників із сучасними можливостями онлайн-простору для популяризації бібліотек.



пʼятниця, 14 березня 2025 р.

День українського добровольця

 14 березня Україна вшановує своїх добровольців – тих, хто без примусу й повісток, а за покликом серця став на захист Батьківщини. Це люди різних професій і доль, які у вирішальний момент залишили свої родини, кар’єру, мрії – і стали до строю.

Саме цього дня у 2014 році перші 500 бійців Самооборони Майдану вирушили на тренувальну базу, поклавши початок добровольчому руху, який став однією з українських суперсил. У найгарячіші періоди війни добровольці підтримали армію, а багато з них віддали найдорожче – своє життя.
Городоцька центральна бібліотека запрошує вшанувати пам’ять героїв, переглянувши книги про їхній подвиг. Адже пам’ять і шана – це найменше, що ми можемо зробити для тих, хто боронив нас.
Вічна слава добровольцям України!

вівторок, 11 березня 2025 р.

Юрій Андрухович – знакова фігура сучасної української літератури

 Ювілейну візитівку «Юрій Андрухович – знакова фігура сучасної української літератури» підготувала Городоцька центральна бібліотека з нагоди 65 – річчя з Дня народження українського поета, прозаїка, есеїста та перекладача.


Права жінок у системі прав людини


 

11 березня відбулася правова година «Права жінок у системі прав людини» за участю Руслани Слободянюк, адвокатки Хмельницької обласної ГО "Подiльська правова лiга". Захід організований Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека, до якого долучилася й Городоцька центральна бібліотека.

понеділок, 10 березня 2025 р.

Герої такі не вмирають,

 

Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам'ятають

На небі й на рідній землі!

(Любов Гринник)


Березень… Місяць, коли пробуджується природа, коли перші теплі промені сонця дарують надію… Та для нас він назавжди залишиться місяцем скорботи й пам’яті. У ці дні ми з болем і шаною згадуємо наших Героїв-земляків, які в березні віддали своє життя за Україну.

Їхні серця билися в унісон із рідною землею, їхні мрії були про вільну країну, їхні руки тримали зброю, захищаючи наше майбутнє. Вони не схибили, не відступили, не зламалися. Їхні імена вписані у вічність, їхній подвиг – у наші серця.

Герої не вмирають, вони продовжують захищати нас із небес!

Є в світі біль, який ніщо не здолає.

І є честь, достойна вічної слави.

 

 

субота, 8 березня 2025 р.

Вічна пам’ять Віктору Глєбову!


Час минає, та біль від втрати не вщухає. Немає таких слів, щоб втішити і зарадити гіркому болю. 9 березня 2024 року перестало битися серце нашого земляка Глєбова Віктора Юрійовича. Щирим, чуйним, доброзичливим, відповідальним він навіки залишиться у наших серцях. Йому назавжди 50. Небеса забирають найкращих.

Щирі співчуття рідним і близьким!

пʼятниця, 7 березня 2025 р.

Шевченкове слово – душа України

З нагоди 211-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка в Городоцькій центральній бібліотеці відбулися Шевченківські читання «Шевченкове слово – душа України». Цей захід став справжнім вшануванням творчої спадщини Великого Кобзаря, чиє слово залишається незгасним дороговказом для українського народу.

Особливою окрасою події стало художнє читання віршів Шевченка у виконанні учня Городоцького ліцею №1 Олександра Веретюка. Його натхненне декламування супроводжувалося чарівними звуками бандури, що додало заходу піднесеного настрою й особливої глибини сприйняття поетичного слова.

Доповненням до читань стала книжково-ілюстративна виставка «Слово правди і велич душі». В експозиції були представлені численні видання творів Шевченка, його знамениті збірки, що розкривають не лише геніальність поета, а й його незламний дух та любов до України.

Запрошуємо всіх охочих завітати до нашої бібліотеки, щоб поринути у світ Шевченкового слова, відкрити для себе його безмежну мудрість і силу

середа, 5 березня 2025 р.

Короноване слово Світлани Талан

 Городоцька центральна бібліотека відкрила двері в чарівний світ художнього слова, влаштувавши літературне знайомство «Короноване слово Світлани Талан» з нагоди 65-річчя від дня народження відомої української письменниці.


вівторок, 4 березня 2025 р.

Штучний інтелект для школярів

 Розширили знання про використання ШІ в навчанні та житті школярі в Городоцька центральна бібліотека. Під час практикуму «Штучний інтелект для школярів» на платформі «Дія.Освіта» вони переглянули 15 коротких освітніх серіалів, брали участь у практичних вправах, обговорюючи потенціал штучного інтелекту та його вплив на їхнє майбутнє. Завершальним етапом став фінальний тест, який успішно пройшли. Цей захід став чудовою можливістю не тільки дізнатися більше про штучний інтелект, але й розвинути критичне мислення, навички роботи з сучасними технологіями, що допоможе їм у навчанні та кар'єрі в майбутньому.



понеділок, 3 березня 2025 р.

Найактивніший читач року

Читання – це не просто процес споживання інформації, а справжня подорож у часі та просторі, можливість зазирнути в інші світи, глибше зрозуміти людські душі й долі, відкрити для себе нові знання. Книга – це вірний порадник, що надихає, змінює, розширює горизонти та дарує унікальні переживання.

Саме таким є ставлення до книг Ольги Євгенівни Пташник, яка за підсумками Городоцька центральна бібліотека була визнана найактивнішою читачкою 2024 року.