26 лютого Городоцька центральна бібліотека взяла участь в онлайн-заході в межах обласного літературного туру «Герась Соколенко: поет невідомої долі», присвяченого 105-річчю від дня народження українського поета-романтика, уродженця села Михля Ізяславської міської територіальної громади.
середа, 26 лютого 2025 р.
Дякуємо Марії Мугирі за книгу «Маю честь служити Україні»!
Існують книги, які не просто читаєш — вони проникають у саме серце,залишаючи глибокий слід. Саме такою є ваша книга. Це ваша щира, відверта розповідь про сина - Героя Володимира Савчишина! Це крик душі сильної жінки-матері, яка втратила найдорожче, але не втратила віри. Це про справжню любов, гіркий біль втрати і нескореність нашого народу. Саме ваша книга вчить цінувати життя, пам’ятати наших Героїв.
вівторок, 25 лютого 2025 р.
Так, я буду крізь сльози сміятись...
Поетичне читання «Так, я буду крізь сльози сміятись» відбулося в Городоцька центральна бібліотека з нагоди 154 річчя з дня народження видатної поетеси, яка своїм словом запалила в серцях поколінь жагу до свободи, боротьби та краси -Лесі Українки.
понеділок, 24 лютого 2025 р.
Національний день молитви за Україну
У Городоцька центральна бібліотека відбувся захід до Національного дня молитви за Україну, присвячений третій роковині повномасштабного вторгнення.
Незламний дух нескореної нації
На патріотичну годину «Незламний дух нескореної нації (до повномасштабного вторгнення ) в Городоцька центральна бібліотека завітали учні Опорний заклад Городоцький ліцей 4 та учні Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія, а з ними і випускники Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія Назар Гоцанюк та Тарас Мостовий.
Світла та вічна пам’ять Героям Городоччини!
пʼятниця, 21 лютого 2025 р.
Наша мова – калинова
21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови – свято, що нагадує про цінність і багатство кожної мови, про необхідність її збереження та розвиток. З цієї нагоди Городоцька центральна бібліотека підготувала для вас літературний вернісаж «Наша мова – калинова» . На виставці представлені словники, довідники, розмовники, енциклопедичні видання та багато інших корисних матеріалів, які вдосконалюють знання української мови, розширюють словниковий запас і глибше пізнають її красу та унікальність. Запрошуємо всіх, хто прагне покращити мовлення, дізнатися більше про історію та особливості рідної мови, а також просто насолодитися читанням.
четвер, 20 лютого 2025 р.
Україна. Незламна країна
середа, 19 лютого 2025 р.
Голос епохи Уласа Самчука
Улас Самчук – автор, який своїм пером змальовував трагедії й звершення української нації, її страждання та прагнення до свободи. Його творчість – це хроніка часу, що спонукає до роздумів і переосмислення історичних подій. Городоцька центральна бібліотека підготувала літературний календар «Голос епохи Уласа Самчука» з нагоди 120-річчя з дня народження видатного українського письменника, публіциста, громадського діяча. Його творчість стала не лише художнім відображенням історичних подій, а й потужним голосом боротьби за українську ідентичність. У рамках підготовки календаря ми відібрали книги, написані Уласом Самчуком, а також видання, що досліджують його життєвий і творчий шлях. Запрошуємо всіх любителів української літератури ознайомитися з добіркою творів цього видатного письменника.
вівторок, 18 лютого 2025 р.
Новинки !
Якщо ви не встигли обрати книгу з попереднього надходження, не засмучуйтеся! Городоцька центральна бібліотека знову запрошує вас поринути у світ літератури. Ми підготували для вас ще одну добірку нових видань, що надійшли за Державною програмою від Український інститут книги. Цього разу основну частину новинок складають книги про теперішню війну — реальні історії, спогади, аналітика та художні твори, що розкривають подвиги наших захисників, боротьбу українського народу та силу незламного духу. Ці книги вже чекають на своїх читачів! Поспішайте завітати до бібліотеки, поки всі примірники не розійшлися! Не втрачайте можливість знайти щось важливе та близьке для себе!
понеділок, 17 лютого 2025 р.
Цифрова грамотність: нові інструменти для бібліотекарів
Сучасний бібліотекар – це не лише зберігач книг, а й провідник у світ цифрових технологій. Щоб бути на крок попереду та надавати якісні послуги, важливо володіти новими інструментами цифрової грамотності. Саме цьому був присвячений тренінг «Цифрова грамотність: нові інструменти для бібліотекарів», який відбувся в Городоцька центральна бібліотека. Під час заходу учасники ознайомилися з Рамкою цифрової компетентності та тестом Цифрограм для бібліотечних працівників Дія.Освіта. Ці інструменти допомагають оцінити рівень цифрових навичок, виявити прогалини у знаннях та визначити напрями для подальшого професійного розвитку. Отримані знання сприятимуть покращенню бібліотечних послуг, роблячи їх більш зручними та доступними для сучасного користувача.
пʼятниця, 14 лютого 2025 р.
Світла пам’ять Герою – Володимиру Рикуну!
Важко змиритися з тим, що людина, яка була
поруч, ділилась своїми думками та почуттями, раптово йде з нашого життя.
Залишається тільки порожнеча, яку нічим неможливо заповнити.
15 лютого 2025 року минає річниця, як
перестало битися серце нашого земляка Рикуна Володимира. Назавжди він
залишиться у наших серцях доброзичливим, усміхненим, чесним, великим патріотом
України. Щирі співчуття родині.
Вічна пам’ять Герою!
Теплі історії кохання
Городоцька центральна бібліотека запрошує вас у чарівний світ кохання! До Дня святого Валентина ми підготували для вас галерею любовних романів – «Теплі історії кохання». На цій виставці ви знайдете найкращі книги про кохання – ніжне, пристрасне, вірне та незабутнє. У ній представлені як класичні любовні романи, так і захопливі історії про почуття, що змінили долі людей. Особливе місце займають книги про кохання в житті великих письменників – їхні щасливі миті, випробування та натхнення. Завітайте до бібліотеки та пориньте у світ романтики й щирих почуттів!
четвер, 13 лютого 2025 р.
Світла пам’ять Герою - Богдану Гаврилюку
Час неможливо
зупинити… Але він не зітре з нашої пам’яті імена Героїв-земляків, які віддали
своє життя у боротьбі за Україну.
Сьогодні, 14 лютого 2025 року, річниця
трагічної загибелі Захисника України, мужнього воїна, жителя села Завадинці –
Гаврилюка Богдана Анатолійовича, який поклав життя, захищаючи Батьківщину.
Єдиний син, єдина опора для матері… Тепер він назавжди залишиться її небесним
Ангелом-охоронцем.
Щирі співчуття родині загиблого Героя.
Сумуємо… Низько схиляємо голови у скорботі… Розуміємо, що жодні співчуття не
зменшать біль втрати, жодне слово не втамує тугу в серці ні через рік, ні через
десятки років.
Нехай його велика жертва та відданість
навічно залишаться в наших серцях та будуть прикладом для наступних поколінь.
Вічна шана і світла пам’ять Герою!
Презентація книги Андрія Мероніка
Городоцька центральна бібліотека долучилася в онлайн-форматі до презентації книги Андрія Мероніка «Сьома рота: сміх і сльози», організованої Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека. Ця книга – збірка яскравих байок з передової, що розкривають щиру та багатогранну картину життя бійців на південному фронті України. Тут переплітаються гумор і біль, сміх і сльози, адже навіть у найважчих умовах захисники знаходять сили для боротьби, підтримуючи одне одного. Під час зустрічі автор поділився історіями з книги, розповів про свою творчість і про тих, хто став прототипами його героїв. Тепла, емоційна розмова залишила по собі глибокі враження та вдячність за можливість доторкнутися до реальних історій війни. Щиро дякуємо організаторам за цю важливу подію!
Психологічна підтримка користувачів
13 лютого на базі Регіонального тренінгового центру Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека відбувся семінар для бібліотекарів області на тему: «Арт-терапевтична складова психологічної підтримки користувачів в умовах соціальних потрясінь». Захід організовано спільно з обласним відділенням ВГО Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association. До онлайн-участі приєдналася й Городоцька центральна бібліотека.Семінар відкрила Катерина ЧАБАН, директорка Хмельницької ОУНБ, голова обласної організації ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Учасники заходу ознайомилися з арт-терапевтичними методами зниження емоційної напруги та їх застосуванням у роботі бібліотек, обговорили досвід співпраці з волонтерами та громадськими активістами, а також участь у проєктній діяльності. Дякуємо організаторам за змістовну та корисну зустріч!