неділя, 29 грудня 2024 р.

Крізь роки з любов’ю і вдячністю

 30 грудня Городоцька центральна бібліотека з вдячністю і теплом згадує свою незабутню директорку — Ніну Миколаївну Солотковську. Цього року Ніні Миколаївні мало б виповнитися 70 років з Дня народження. Творча, невтомна й віддана своїй справі, вона стала символом культурного відродження району, об’єднавши людей, які цінують слово, поезію та мистецтво. Під її керівництвом літературна студія «Відродження» стала справжньою майстернею талантів, де народжувалися вірші, ідеї та дружні зв’язки. Натхнення та любов до книги залишили глибокий слід у культурному житті громади.Світлий образ, мудрість і душевна щедрість Ніни Миколаївни назавжди залишаться у серцях тих, хто мав щастя її знати.



пʼятниця, 27 грудня 2024 р.

Зимова магія на сторінках книг

 У Городоцька центральна бібліотека до Новорічно-Різдвяних свят відкрився літературний серпантин «Зимова магія на сторінках книг». На відвідувачів чекають яскраві книжкові виставки, затишні фотозони та захоплюючий квест за літературою зимово -святкової тематики. Це чудова нагода насолодитися найкращими творами, що передають красу зими, святкову атмосферу та зимові дива. Завітайте до нашої бібліотеки, виберіть цікаву книгу, зробіть пам’ятну світлину та відчуйте магію зимових свят! Бажаємо всім миру, добра та радості!




четвер, 26 грудня 2024 р.

Світла пам’ять Герою – Максиму Ковалю!

Сьогодні, 26 грудня 2024 року, минає друга річниця з дня загибелі нашого Захисника Максима Коваля. Маючи лише 34 роки, він віддав своє життя за рідну Україну, за свій народ. Виконав свій громадянський та військовий обов’язок. Це мужній воїн нового покоління, що гартувалося в боях. Нехай його велика жертва та відданість навічно залишаться в наших серцях та будуть прикладом для наступних поколінь. Ніколи не забудемо тих, хто, не вагаючись, віддав життя за наш спокій. Висловлюємо щирі співчуття родині загиблого Героя. Хай Господь дарує Царство Небесне та вічний спокій його душі. Вічна пам’ять та слава українському Воїну!



середа, 25 грудня 2024 р.

Світла пам’ять Герою – Анатолію Лірі!

Дуже важко відпускати на небо близьких серцю людей. Дуже важко змиритися з втратою найдорожчих… Ще важче змиритися жити без них. 25 грудня 2024 року минає річниця від дня загибелі в боях за Україну Анатолія Ліри… Назавжди він залишиться у наших серцях таким, як він був: доброзичливим, завжди усміхненим, чесним, відповідальним і дуже працьовитим, патріотом України. Розуміємо, що жодні співчуття не зменшать біль втрати, жодне слово не втамує невимовний біль в серці, ні через рік, ні через десятки років. В цю гірку мить поділяємо горе Вашої сім’ї та разом з Вами схиляємо голову в глибокій скорботі. Вічна пам’ять та слава Тобі, наш дорогий Герою!



пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

Майстер-клас "Петриківський розпис"

 Майстер-клас «Петриківський розпис у виготовленні новорічної іграшки» став справжнім святом творчості у Городоцька центральна бібліотека. Провести його саме в грудні було надзвичайно символічно, адже це місяць, коли вшановують петриківський розпис як частину нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, куди його внесли у 2018 році. Учні 5-А та 5-Б класів Опорний заклад Городоцький ліцей 4 разом із педагогом-організатором Аллою Миколаївною Кухар із захопленням долучилися до створення новорічних іграшок. Майстриня Олена Євгенівна Марчук – вчитель образотворчого мистецтва Городоцької Дхш,

Вічна пам’ять Герою - Володимиру Леонову.

 20 грудня 2024 року минають роковини від дня, як перестало битися серце нашого воїна-земляка Володимира Леонова.Герой був людиною з великим серцем, вірним другом, люблячим сином, добрим батьком та надійним побратимом. Його життя стало символом героїзму та самопожертви. Володимир назавжди залишиться в наших серцях чесним, порядним, відповідальним патріотом України. Співчуваємо родині, близьким і рідним Володимира. Нехай він знайде вічний спокій у Царстві Небесному, а пам'ять про нього залишиться серед нас. Вічна пам’ять Герою!



четвер, 19 грудня 2024 р.

Вічна пам'ять Герою - Олександру Швецю.

 20 грудня 2024 року минає друга річниця з дня загибелі в жорстокій війні нашого мужнього воїна, Героя Олександра Миколайовича Швеця. Ця нелегка дата нагадує нам про ціну миру та свободи, а також про важливість збереження пам'яті про наших Героїв для наступних поколінь. Він став прикладом для рідних, для усіх нас. Ангелом, який захищає з небес і благословляє близьких йому людей, захищає свою рідну землю. Схилімо голови в пошані перед тими, хто віддав своє життя за нас… Вічна пам'ять Герою України.



понеділок, 16 грудня 2024 р.

Вічна пам'ять Герою - Олегу Фурману

 Сьогодні, в першу річницю смерті, ми з болем і скорботою згадуємо нашого земляка Олега Антоновича Фурмана, який віддав своє життя заради незалежності та свободи України. Його мужність, відданість та непохитна віра в краще майбутнє стали прикладом для всіх нас.

Щиро співчуваємо родині та схиляємо голови в глибокій скорботі.
Нехай світла пам’ять про нашого Героя живе у наших серцях і нагадує про високу ціну свободи. Вічна йому слава та шана!


середа, 11 грудня 2024 р.

Вічна пам'ять Герою - Віталію Ясінському!

 Минають другі роковини, як страшна війна забрала життя городоччанина, Героя-захисника, мужнього бійця, який боронив українську землю від російського окупанта – Віталія Леонідовича Ясінського.

Для нас він є взірцем мужності, патріотизму та незламності. Нехай добрий, світлий спомин про покійного захисника стане сильнішим за смерть і назавжди залишиться у пам’яті рідних, друзів, бойових побратимів, усіх, хто знав його.

Віталію, твоє ім’я навіки вписане в історію незалежності України, а твоя щира душа та чарівна посмішка назавжди залишаться у наших серцях та пам’яті.
Спочивай з Богом. Вічна слава тобі, Герою!..


ChatGPT для підвищення власної ефективності

Тренінг "ChatGPT для підвищення власної ефективності" відбувся у Городоцькій центральній бібліотеці. Учасники переглянули  унікальний освітній серіал із платформи " Дія.Освіта", що складався з 7 серій. Кожна серія

понеділок, 9 грудня 2024 р.

Щиро дякуємо!

 Городоцька центральна бібліотека висловлює щиру подяку Ринді Олегу Віталійовичу за цінний дарунок — наукове видання «Історія ветеринарної медицини України» (автори: Вербицький П. І., Достоєвський П. П., Рудик С. К.). Ваш внесок у розвиток нашої бібліотеки є неоціненним, адже такі книги не лише збагачують книжковий фонд, але й відкривають нові можливості для наукового пошуку, сприяють пізнанню важливих сторінок історії та розвитку ветеринарної медицини України. Щиро дякуємо за вашу увагу до культури, знань та освіти!

Що читати зимовими вечорами?

 Городоцька центральна бібліотека запрошує відвідати книжкову виставку «Що читати зимовими вечорами», яка створена для тих, хто прагне теплих емоцій у холодні дні. На виставці представлені твори сучасних українських авторів, відзначених на престижному міжнародному конкурсі "Коронація слова".Серед книжок ви знайдете історію на будь-який смак: від захопливих детективів та романтичних повістей до філософських роздумів і натхненних пригод. Кожна книга — це маленький всесвіт, який здатний зігріти серце і подарувати незабутні емоції. Завітайте до бібліотеки, відкрийте для себе нових авторів і дозвольте книгам зробити ваші зимові вечори теплішими та яскравішими.


пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Хай береже вас ангел-охоронець

 Майстер-клас вдячності «Хай береже вас ангел-охоронець», організований Городоцька центральна бібліотека, став чудовим прикладом єднання та підтримки Збройних Сил України. Учні 9 класу Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія під керівництвом учительки Антоніна Мазій) школярі створювали особливі подарунки для захисників — розписували імбирне печиво та писали щирі листи подяки. Творчу частину заходу очолювала майстриня з розпису імбирно-медового печива Ольга Слободанюк Мазур. Її натхнення та професійні поради допомогли дітям наповнити кожне печиво теплом і любов’ю. Ці солодкі витвори разом із щирими словами вдячності стануть частиною подарункових наборів, які найближчим часом будуть передані нашим воїнам, аби підтримати їх у непростих умовах служби.


Звітність бібліотек. Особливості планування на 2025 рік


 6 грудня 2024 року у Городоцька центральна бібліотекаі відбувся семінар для бібліотекарів на тему: «Звітність бібліотек. Особливості планування на 2025 рік». Захід став важливим етапом у підведенні підсумків роботи бібліотек у 2024 році, обговоренні актуальних питань діяльності, а також визначенні пріоритетів на наступний рік. Директор бібліотечної системи Надія Бутельська зосередила увагу учасників на основних напрямках роботи бібліотек в умовах сьогодення.

середа, 4 грудня 2024 р.

Штучний інтелект для новачків

 

У Городоцькій центральній бібліотеці відбувся тренінг "Штучний інтелект для новачків" в рамках програми Цифрової освіти "Дія". Учасники ознайомилися з основами штучного інтелекту та його застосуванням у різних сферах. Крім теоретичних знань, вони мали змогу на практиці застосувати штучний інтелект, задаючи йому питання та отримуючи відповіді. Тренінг допоміг учасникам краще зрозуміти потенціал новітніх технологій і їхнє застосування в повсякденному житті.


Зупини насильство – захисти себе

 

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Городоцькій центральній бібліотеці провели годину спілкування «Зупини насильство – захисти себе». Запрошені на захід   учні 8-Б класу ліцею №1 разом із класним керівником Богуш Лілею Дмитрівною ознайомились з тематичним інформаційним стендом, який висвітлював актуальні питання щодо протидії насильству. 

понеділок, 2 грудня 2024 р.

Бібліотека рекомендує

Еріх Марія Ремарк -відомий  письменник . Книга  «Тіні в раю» ( Друга світова…життя біженців які втекли до землі обітованої - Америки. Чи віднайдуть вони своє місце в потрощеному світі?). 

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Всесвітній день інформації.

 

Цей день започаткований у 1994 році Міжнародною академією інформатизації (МАІ) за підтримки ООН. Його мета – підвищення обізнаності про важливість інформації у сучасному світі, де знання стали головним ресурсом для розвитку суспільства.

Жінка, яка написала правду про нашу історію


 90 років тому народилася Раїса Іванченко – видатна українська письменниця, історик, поетеса і публіцистка, чия творчість стала потужним голосом правди про складне й величне минуле України.

четвер, 28 листопада 2024 р.

Підсумковий тренінг "Посмішка ЮА"

 У Городоцькій центральній бібліотеці відбулося підсумкове заняття, організоване психологами Благодійного фонду "Посмішка ЮА". Учасники заходу обговорювали шляхи покращення психологічного та емоційного стану, ділилися спогадами про приємні моменти під час попередніх тренінгів і висловлювали вдячність організаторам за цікаві та корисні зустрічі. Завершився захід дружнім чаюванням із солодощами, яке створило атмосферу тепла і вдячності. Щиро дякуємо організаторам за їхню турботу і натхнення!

Майстер карбованого слова

 Григорій Косинка, видатний український письменник і майстер короткої прози, залишив яскравий слід у літературі завдяки своїм реалістичним, насиченим емоціями новелам. Його творчість, зосереджена на темах життя села, людської гідності та боротьби за справедливість, і сьогодні надихає нові покоління читачів і дослідників. З нагоди 125-річчя від дня народження письменника у Городоцькій центральній бібліотеці відбулася літературна ювілейна візитка  «Майстер карбованого слова»,  де було представлено добірку творів Григорія Косинки, а також книги та матеріали, присвячені його життю і творчості. Творча спадщина письменника підкреслила актуальність його творів навіть у сучасному літературному контексті.



середа, 27 листопада 2024 р.

Тренінг для саморозвитку

 Благодійний фонд "Посмішка" провів тренінг, присвячений кращому розумінню себе та невідомості. Захід зібрав учасників у Городоцькій центральній бібліотеці, створивши простір для відкритого спілкування та саморозвитку. Програма тренінгу включала практичні вправи, обговорення та поради, спрямовані на зміцнення впевненості та гармонію з власними емоціями. Учасники мали змогу поділитися своїм досвідом, отримати підтримку та інструменти для роботи з внутрішніми переживаннями. Щиро дякуємо фонду "Посмішка" за важливу ініціативу, яка допомагає людям краще пізнати себе та долати життєві виклики!

вівторок, 26 листопада 2024 р.

Майстер-клас

 У Городоцькій центральній бібліотеці відбувся майстер-клас із виготовлення вощинних свічок, який провели майстрині та психологині благодійного фонду «Посмішка ЮА». Захід створив теплу та творчу атмосферу, де кожен учасник мав змогу не лише навчитися ремеслу виготовлення свічок із вощини, але й отримати емоційну підтримку та натхнення.



пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Унікальна виставка

 Студенти Інституту богословських наук Непорочної Діви Марії відвідали Городоцьку центральну бібліотеку, де відкрилася виставка, присвячена мистецтву давніх єврейських каменярів. Екскурсію провів автор проєкту Дмитро Полюхович — відомий краєзнавець, історик, журналіст і член команди «Україна Інкогніта». Виставка триватиме до 24 листопада, тож не пропустіть можливість побачити рідкісні експонати та дізнатися більше про спадщину давніх майстрів!




Чорні крила голодомору

 У Городоцькій центральній бібліотеці презентували книжкову виставку «Чорні крила Голодомору». Експозиція покликана вшанувати пам’ять жертв однієї з найтрагічніших сторінок української історії та привернути увагу до подій 1932–1933 років, які назавжди залишилися в національній свідомості як символ болю і боротьби. Виставка включає документальні свідчення, художні твори, наукові дослідження, які розкривають причини, перебіг і наслідки Голодомору.




четвер, 21 листопада 2024 р.

Навчання з психологічної самодопомоги

 У Городоцькій центральній бібліотеці відбулося навчання з психологічної самодопомоги, організоване за підтримки благодійного фонду «Посмішка ЮА». Захід надав учасникам можливість опанувати корисні техніки для збереження емоційного балансу та психічного здоров’я. Благодійний фонд «Посмішка ЮА», заснований у 2013 році, активно працює над підтримкою людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Детальніше про БФ «Посмішка ЮA»  https://www.posmishka.org.ua/news/

вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів незламності

 1000 днів війни – це 1000 днів стійкості, мужності та єдності українського народу. У цей час кожен, незалежно від віку чи професії, став частиною боротьби за свободу. Городоцька центральна бібліотека провела урок патріотизму «1000 днів незламності», на який завітали учні 9-Б класу ліцею №1 разом із вчителькою Масною Марією Антонівною. У межах заходу було презентовано книжкову виставку «Україна. Війна, що триває».

Презентація мистецької виставки

 19 листопада в Городоцькій центральній бібліотеці відбулося відкриття виставки, присвяченої мистецтву давніх єврейських каменярів. На захід завітали учні ліцею №1, які з великим інтересом слухали розповідь автора експозиції Дмитра Полюховича — краєзнавця, історика, журналіста і члена команди «Україна Інкогніта». Ця громадська організація єдина в Україні комплексно досліджує старовинні некрополі різних культур: українські, польські та єврейські. Виставка триватиме до 24 листопада, тож запрошуємо всіх охочих долучитися до знайомства з цим унікальним мистецтвом. Не пропустіть можливість поринути у світ історії та культури! Детальніше про «Україна Інкогніта» https://ukrainaincognita.com/

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Панельна дискусія



15 листопада Городоцька центральна бібліотека взяла участь у панельній дискусії «Шана і низький уклін вам, трударі», організованій Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою з нагоди Дня працівника сільського господарства.

четвер, 14 листопада 2024 р.

Цифрограм для бібліотекарів

 У Городоцькій центральній бібліотеці пройшов навчальний тренінг «Цифрограм для бібліотекарів», спрямований на підвищення рівня цифрової грамотності. Програма тренінгу включала 75 тестових завдань різного рівня складності, що дозволило учасникам вдосконалити навички роботи з цифровими технологіями та інформаційними ресурсами. Успішно завершивши всі етапи, бібліотекарі отримали сертифікати, підтвердивши свій високий рівень компетентності.

Читають усі!

- Що читає і чи читає молодь сьогодні?

- Так, читає.

   Все популярнішим стає читання книг. Упереджена думка про те, що книга не модно відходить в минуле. І все частіше можна зустріти в парку, метро, трамваї та іншому міському транспорті, людей з книгою в руках. Читають усі! А особливо популярна книга серед молоді. І це дуже приємно бачити. Тому, що читання книг розвиває критичне мислення, повчає, розважає та дає корисні поради.

   Пропонуємо вам книги, популярні серед молоді, котрі є в фонді нашої бібліотеки.



 


середа, 13 листопада 2024 р.

 У  Городоцькій центральній бібліотеці  пройшла чудова подія, присвячена 135-річчю від дня народження видатного українського письменника Остапа Вишні під назвою «Неперевершений майстер гумору».



вівторок, 12 листопада 2024 р.

Осіння фантазія

 


Яскравий і надихаючий майстер-клас "Осіння фантазія" відбувся у Городоцькій центральній бібліотеці 12 листопада. Учні 6- В класу Городоцького ліцею №1 разом із класним керівником Людмилою Михайлівною Роженко та її асистенткою, вчителькою Інною Улашкевич, занурилися у світ творчості та осінніх барв. Майстер-клас проводила Руслана Борисівна Котлінська, керівник гуртків Будинку дитячої творчості,