четвер, 29 травня 2025 р.

І світ великий, неозорий належить нам – тобі й мені

 Впродовж січня – травня 2025 року на Хмельниччині проходив обласний молодіжний поетичний флешмоб «І світ великий, неозорий належить нам – тобі й мені», ініційований Хмельницька обласна бібліотека для молоді.Захід присвячений 90-річчю з дня народження поета-шістдесятника, правдолюба і патріота Василя Симоненка, він об’єднав молодь, яка продовжує нести його слово — щире, глибоке, живе.

До поетичної естафети долучилася і Городоцька центральна бібліотека. Ми запросили учнів 10-Б класу Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія, щоб разом пригадати поета, який, проживши лише 28 років, залишив нам вічність у віршах.


Школярі, святково вбрані у вишиванки, емоційно й натхненно декламували поезію «Море радості». Їхні голоси лунали в тиші бібліотеки, крізь сьогоднішню тривогу — з вірою у світло, у майбутнє, у перемогу.
Учні також ознайомилися з тематичною книжковою виставкою, що презентувала біографічні матеріали та найкращі твори Симоненка. А чуттєвий музичний супровід — гра на гітарі у виконанні Софії Стаднік, учениці Городоцький ліцей №3 та Городоцька ДМШ (викладач Павло Світана) — додав особливого настрою.
Дякуємо всім учасникам! Ми віримо, що «море радості» обов’язково повернеться в наші серця. І нехай першою буде радість Перемоги.
Запрошуємо до бібліотеки — відкривати поезію, відкривати себе, відкривати Україну.

середа, 28 травня 2025 р.

Рідний свій край люби і вивчай

 До Всеукраїнського дня краєзнавства, який щороку відзначається 28 травня, у Городоцька центральна бібліотека відбулася презентація книжкової виставки під назвою «Рідний свій край люби і вивчай». Захід відвідали учні Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія, які з цікавістю ознайомилися з літературою, присвяченою нашому краю — мальовничому Поділлю, неповторній Городоччині.

пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Про мужніх та нескорених

 У Городоцька центральна бібліотека відбулася патріотична година «Про мужніх та нескорених», приурочена до Дня Героїв України, за участі учнів 9 класу Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія разом із класним керівником Лілею Дмитрівною Богуш.

Хвилиною мовчання — у скорботній тиші вшанували пам’ять усіх захисників, які віддали своє життя за волю України. У відео, яке переглянули під час зустрічі, ожили імена та обличчя наших земляків — тих, хто віддав життя за свободу України. Серед них були й випускники ліцею. Зворушливо й щиро звучали розповіді школярів про Героїв, які колись сиділи за тими ж партами, ходили тими ж коридорами.
Найглибших струн душі торкнулися поезії місцевого поета Миколи Думного, який присвячує свої вірші кожному загиблому воїну Городоччини. Сильним і дуже особистим моментом стали поетичні рядки Віти Мазурович — однокласниці полеглого Героя Олександра Башука.
Ознайомлення з бібліотечними виданнями, що вміщують історії наших Героїв, стало ще одним кроком до збереження живої пам’яті.
Цей захід — не просто вшанування, а щира розмова сердець про тих, хто більше не з нами, але назавжди залишився в нашій історії, у віршах, у спогадах.
Дякуємо за щирість усім учасникам. Запрошуємо до бібліотеки — місця, де пам’ятають, шанують і не дають забути.





середа, 21 травня 2025 р.

Героїв Україна пам’ятає: від козаків до сьогодення

 До Дня Героїв України , що відзначається 23 травня, у Городоцька центральна бібліотека відкрито книжкову виставку-пам’ять «Героїв Україна пам’ятає: від козаків до сьогодення», присвячену тим, хто в різні епохи виборював волю для України — від козацької шаблі до сьогоднішньої зброї в руках воїнів ЗСУ. Першими відвідали виставку учні 11-Б класу Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія — Андрій Липко, Наталія Боднарчук та Валерія Тороні. Вони переглянули книги, на сторінках яких — імена, долі, подвиги. Але найсильніше вразив той момент, коли в стінах бібліотеки пролунали вірші, сповнені віри, болю і надії. Діти читали про мир. Про перемогу. Про Україну, яку хочуть бачити вільною, щасливою, живою. Це був не просто візит до бібліотеки. Це був щемкий діалог поколінь — тих, хто віддав життя за Батьківщину, і тих, хто пам’ятає. Бо поки пам’ятаємо — герої живі.

Виставка триває. Запрошуємо всіх, хто хоче відчути серцем історію сили, любові й незламності.


понеділок, 19 травня 2025 р.

Штучний інтелект у бібліотечних медіа

 20 травня 2025 року стартувала XIV Всеукраїнська онлайн-школа бібліотечного журналіста на тему «Штучний інтелект у бібліотечних медіа: тренд чи необхідність?», яка триватиме до 23 травня. До навчання активно долучилися й працівники Городоцька центральна бібліотека.


вівторок, 13 травня 2025 р.

Творчий всесвіт Любові ЦісельськоЇ

 


14 травня в Городоцька центральна бібліотека панувала особлива атмосфера — світла, щира, натхненна. Саме в такій аурі відбулося літературне знайомство «Творчий всесвіт Любові Цісельської» — талановитої письменниці, казкарки, сценаристки, авторки 16 книг, членкині Всеукраїнської творчої спілки Хмельницький обласний осередок ВТС «Конгрес літераторів України», лавреатки літературної премії імені Івана Іова (2020 рік).

понеділок, 12 травня 2025 р.

Світла пам’ять Герою – Олександру Перцю!

 


11 травня 2025 року – третя річниця з дня загибелі Героя, мужнього воїна- Олександра Станіславовича Перця.
Він здійснив найбільший подвиг справжнього чоловіка – віддав своє життя за цілісність і незалежність України.
Ім’я Олександра Перця назавжди буде вписане в історію України як ім’я воїна, Героя,Захисника.
Щирі співчуття родині загиблого .Розуміємо, що жодні слова не зменшать біль втрати, не втамують тугу в серці ні через рік, ні через десятки років.
Герої не вмирають, вони залишаються у наших серцях! Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав рідну Україну і кожного з нас!

Матері України - символ незламност

четвер, 8 травня 2025 р.

Хай пам’ять про війну нас всіх єднає

 Минуле не мовчить. Воно звучить голосами тих, хто пройшов крізь вогонь Другої світової війни, хто боровся, втрачав, виживав і перемагав. Сьогодні, як ніколи, ми відчуваємо важливість пам’яті, яка об’єднує покоління і зміцнює віру в майбутнє.

З цією метою Городоцька центральна бібліотека підготувала книжкову виставку «Хай пам’ять про війну нас всіх єднає». Тут представлено документальні матеріали, що висвітлюють події війни, її вплив на світову історію та долі людей. Особлива увага приділена внеску українців у спільну перемогу над нацизмом — наші предки мужньо боролися на фронтах, у підпіллі, в тилу. Важливе місце в експозиції займають документальні свідчення наших земляків. Їхні імена, листи з фронту, спогади, світлини — це жива історія нашого краю, наша гордість і наша пам’ять.
Цьогорічне гасло пам’ятних заходів — «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» — особливо близьке сьогодні, коли наша країна знову бореться за свободу і незалежність. Як і покоління переможців, сьогоднішні захисники — наші сучасники, наші земляки — гідно продовжують боротьбу. Ми дякуємо кожному, хто сьогодні зі зброєю в руках, словом чи добром захищає Україну.
Запрошуємо відвідати виставку. Нехай пам’ять про війну єднає нас у спільному прагненні до миру, гідності й перемоги.



вівторок, 6 травня 2025 р.

Світла пам’ять Герою – Олександру Пєлєшенку!

Війна забирає найкращих… 6 травня 2025 року минає річниця, як, захищаючи Україну, загинув Заслужений майстер спорту України, дворазовий чемпіон Європи, учасник Олімпійських ігор з важкої атлетики Олександр Пєлєшенко.

Висловлюємо щирі співчуття родині загиблого Героя. Хай Господь дарує Царство Небесне та вічний спокій його душі.
Вічна шана і світла пам’ять Герою!


понеділок, 5 травня 2025 р.

Городок на давніх картах Європи

 

У Городоцька центральна бібліотека відбулася презентація сувенірного набору листівок «Городок на давніх картах Європи» — пізнавальний захід, що зібрав учнів 8-В класу Городоцький ліцей 1 - Городоцька гімназія з учителькою Людмилою Бас, краєзнавців, активну молодь і представників громади міста.Презентацію провів ініціатор і автор проєкту — журналіст, краєзнавець, туристичний гід Дмитро Полюхович, який досліджує історичну спадщину Поділля та популяризує маловідомі сторінки минулого. Проєкт реалізовано у співпраці з Городоцька міська рада, про що розповіла присутнім секретар міської ради Олена Іванівна Гріх.Під час заходу Дмитро Полюхович детально представив листівки, познайомивши слухачів з авторами історичних карт, на яких позначено Городок, та розкрив маловідомі факти про давнє минуле міста. Гості заходу мали можливість побачити унікальні зображення Городка на мапах Європи різних століть, що свідчать про його давнє історичне коріння.Захід став цінною нагодою не лише побачити рідне місто очима минулих епох, а й глибше відчути його значення в історичному контексті. Щира подяка організаторам, Городоцькій міській раді та всім, хто долучився до цієї ініціативи.